Relacje

Subskrybuj
MOTYLKI I PSZCZÓŁKI - propozycje zabaw na piątek (07.08.2020)

MOTYLKI I PSZCZÓŁKI - propozycje zabaw na piątek (07.08.2020)

Witajcie moi kochani!

1.Zapraszamy na gimnastykę na świeżym powietrzu2. Kocykowy twister

To prosta rodzinna zabawa. Na trawie rozłóżcie kocyk. Zadaniem uczestników jest zmieszczenie się na nim. Kiedy to się uda, wszyscy powinni wstać. Następnie składamy kocyk na pół. Uczestnicy znów muszą się na niego dostać. Później można ponownie złożyć kocyk i sprawdzić, czy tym razem też się uda. Uwaga! Wszystkie pozy i chwyty dozwolone. Można jednak na początku gry ustalić, że uznane będą tylko pozycje leżące lub siedzące.

3. Piknik – wykorzystujemy kocyk z poprzedniej zabawy i urządzamy piknik w ogrodzie. Można coś dobrego zjeść, posiedzieć na kocyku. A na koniec zagrać w grę planszową .

4. Co mi wskoczyło do buzi?

Jeśli lubicie spędzać czas na piknikach, zabierzcie ze sobą różne warzywa i owoce sezonowe, np. truskawki, maliny, rzodkiewki, ogórek, porzeczki. Zabawa polega na odgadywaniu smaków. Zakryjmy dziecku oczy opaską i wkładajmy mu do buzi owoce lub kawałki warzyw. Zadaniem malucha jest odgadnąć, co mu przed chwilą wskoczyło do buzi. Później to rodzic może odgadywać. Dzieci lubią zgadywanki i ta zabawa z pewnością się im spodoba. Oprócz tego, że będą się doskonale bawiły, przyswoją sobie również porcję witamin i minerałów. Dobra zabawa plus zdrowie – tak najkrócej można scharakteryzować tę grę.

5. Domowe żelki – nie uwierzysz, jak łatwo je zrobić!

Miśki, węże, serduszka, literki – żelki kuszą bogactwem kształtów i barw. Pewnie dlatego dzieciaki tak je uwielbiają! Czy w domowych warunkach uda się zrobić żelki? Do tego potrzebne będą tylko dwa składniki: sok owocowy i żelatyna. Sprawdźcie jak łatwo można je zrobić

https://youtu.be/4e-s0xjJasA


6.Jabłka w czekoladzie – kolejna przekąska na piknikowy kocykNajlepszy sposób, aby przemycić porcję świeżych owoców swoim dzieciom to podawać je często i w różnej formie. Im bardziej kolorowo, różnorodnie i niebanalnie tym chętniej dzieci sięgną po owocowe przekąski. Zapewne nie raz w swoim domu mieliście taką sytuacje, że w kuchni leżą zapomniane mandarynki, czy pomarańcze… czasem ktoś po nie sięgnie i zje, ale wystarczy je obrać i postawić taki talerz z kawałkami obranych owoców, to znikną nim się obejrzysz

7.Owocowe szaszłyki z fondue czekoladowym

Owocowe szaszłyki z fondue czekoladowym to pomysł na zdrową i smakowitą przekąskę dla dzieci, którą możecie przygotować całą rodzinką. Angażowanie dzieci do wspólnych aktywności w kuchni zachęca je do odkrywania nowych smaków i uczy samodzielności. Zobaczcie jak nam poszło przygotowywanie szaszłyków.

https://mojedziecikreatywnie.pl/2020/04/owocowe-szaszlyki-z-fondue-czekoladowym/#more-23489

8. Tor przeszkód - trochę ruchu po piknikowych słodkościach nie zaszkodzi

To zabawa dla małych twardzieli. Na podwórku można ustawić przeszkody. Pamiętajmy jednak, by były bezpieczne i w razie potrącenia nie spowodowały u dziecka urazów. Mogą to być plastikowe słupki, wiklinowe koszyki czy inne przedmioty, które można znaleźć w domu.
Zabawy na świeżym powietrzu to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, udoskonalenie zdolności manualnych i lepsze poznanie otaczającego świata. Oprócz tego dziecko, przebywając na dworze, dotlenia się, hartuje, staje się sprawniejsze fizycznie

A może smakowite puzzle?
https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/sztuka/267396-m-jest-dla-babeczki
https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/sztuka/267394-k-jak-ciasto-limonkowe
https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/sztuka/267398-jestem-na-lody
wpis edytowano 2020-08-07, 00:41
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.