Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

22.10. 2020 Próbna ewakuacja

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu dzisiaj o godz. 10:15 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Dyrektor przedszkola - Pani Agata Rosa.
Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia, zapoznanie z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. Dzieci zapoznały się praktycznie z prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
Podczas porannych zajęć dydaktycznych nauczycielki przypomniały naszym podopiecznym jak potrzebną i trudną pracę wykonują służby ratunkowe takie jak straż pożarna, policja, ratownicy medyczni. Dzieci poznały numery alarmowe - 999. 998. 997 i 112.
Relacja 2020-10-22, 19:30 | autor: Elżbieta Sopata
Przedszkolowo.pl logo