Religia - Boże Ciało

Witam Was,

Temat na ten tydzień: Boże Ciało.

Jutro czyli w czwartek obchodzimy ważną uroczystość – Boże Ciało. Pełna nazwa tego dnia to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Wyjątkowym znakiem obecności Pana Jezusa w kościele jest biały chleb (często mówimy o nim opłatek), który nazywamy Hostią. Hostię ksiądz unosi podczas każdej Mszy świętej a podczas bardzo uroczystych chwil takich jak adoracja lub procesja Hostia wystawiona jest w monstrancji. Właśnie w czwartek Bożego Ciała, Hostia – znak obecności Pana Jezusa niesiona jest w monstrancji przez księdza podczas procesji ulicami naszych miejscowości. Po mszy wyruszamy w procesji modlimy się, dziewczynki w białych sukienkach mogą sypać płatki kwiatków przed idącym Panem Jezusem pod postacią Chleba, modlimy się i śpiewamy chwaląc Pana Boga.

Poniżej link do filmiku oraz kolorowanka. Monstrancję pokolorujcie na złoto albo żółto a na około dorysujcie piękne kwiatki. Kolorowankę z procesją pięknie pokolorujcie.

Pozdrawiam, Dorota Król
Relacja 2020-06-10, 18:22 | autor: Bernadetta Jagiełło