Necio.pl

Witajcie kochani!

W naszym przedszkolu realizowanych jest kilka ogólnopolskich projektów edukacyjnych. Dzisiaj chciałabym przypomnieć Wam kolejny z nich.

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu.
Szczególnie w obecnej sytuacji gdy nie chodzimy do przedszkola i dzieci więcej czasu spędzają przy komputerze i telefonie, bardzo ważne jest aby znały podstawowe zasady bezpieczeństwa w internecie.
Musimy uczulić dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w internecie, podkreślając, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, ani też wierzyć we wszystko, co o sobie mówią. Nie wolno też podawać informacji o sobie (imię, nazwisko, adres). Należy również zapoznać dzieci z netykietą – zasadami dobrego zachowania w internecie, który jest doskonałym źródłem wiedzy, jak również dostarczycielem rozrywki, pod warunkiem, że korzystamy z niego we właściwy i bezpieczny sposób.

Mali internauci powinni zostali uświadomieni, że nie wszystkie informacje, które znajdujemy w sieci są wiarygodne i należy je weryfikować, korzystając z innych dostępnych źródeł , takich jaki książki, czy słowniki.

Aby w łatwy i przyjemny sposób dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się w internecie przygotowałam prezentację na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie

Bernadetta Jagiełło